Najlepsze środki na ochronę drewnianych konstrukcji ogrodowych

Drewno jest materiałem trwałym, jednak wymaga umiejętnej pielęgnacji oraz zastosowania odpowiednich środków. Wybór materiałów ochronnych pozwoli na długie użytkowanie drewnianych altan oraz mebli ogrodowych.

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć po zakończeniu prac, można wybrać jeden z wielu produktów działających w określonych warunkach. Podstawkowymi produktami są bejce luxdecor zmieniające kolor drewna i zabezpieczające je w podstawowy sposób. Pamiętać należy, że uzyskane wybarwienie będzie zależało od gatunku drzewa i jego naturalnej barwy. Jeżeli mają być to elementy drewniane przeznaczone do bezpośredniego użytku, warstwa bejcy powinna być zabezpieczona dodatkowo lakierem ochronnym. To zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi i estetyczne wykończenie powierzchni drewna.

Zestaw środków do tarasów użytkowych wykonanych z drewna

 

Podłogi tarasowe są narażone na wycierane związane z ich użytkowaniem. Stąd wyższe wymagania co do środków impregnacyjny. Do wyboru wykonawcy mają dwie rodziny preparatów chroniących strukturę drewna przed brudem i wilgocią. Pierwszym naturalnym produktem są oleje do podłóg oparte na bazie naturalnych wosków i oleju lnianego. Zaletą takiego rozwiązanie jest możliwość zachowania naturalnego koloru drzewa. Tam, gdzie występuje bardzo duży ruch, powinny być stosowane lakiery luxdecor Budujmy.eu do parkietów zewnętrznych. Nałożona warstwa po wyschnięciu będzie odporna na wodę, jak również na uszkodzenia mechaniczne związane z użytkowaniem tarasu.