Jaką fugę wybrać?

Fuga jest bardzo ważnym materiałem budowlanym. Dzięki niej podłogi lub ściany wyglądają znacznie lepiej, a w szczeliny między kafelkami nie dostaje się brud ani kurz, natomiast możliwości powstawania pleśni i grzybów są mocno ograniczone. Można się jednak zastanawiać, jaką fugę najlepiej wybrać. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jeżeli układamy podłogę w pomieszczeniu, gdzie panuje stała temperatura, nie ma dużego nasłonecznienia, to wąskie spoiny sprawdzą się dobrze. Na tarasach, balkonach, basenach czy podłogach ogrzewanych od dołu lepsze będą inne rozwiązania, ponieważ przy wąskich spoinach płytki mogłyby przesuwać się lub pękać.

A jaki kolor fugi będzie najlepszy? Fuga sopro lub innej renomowanej firmy sprawdzi się w różnych barwach, w zależności od miejsca, gdzie będzie użyta. Wiele zależy jednak od naszej kreatywności. Możemy tak dobrać kolor fugi, aby był on zbieżny ze wzorem kafelek. Wtedy podłoga czy ściana będzie sprawiała wrażenie jednolitej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nieco poeksperymentować i sprawić, by fuga rzucała się w oczy i była elementem dekoracyjnym.

Wybierając fugę, warto zwrócić uwagę na to, aby nie traciła ona swoich właściwości nawet po wielu latach oraz aby ewentualne zabrudzenia na jej powierzchni nie rzucały się w oczy. Taka fuga będzie znacznie praktyczniejsza i będzie lepiej spełniała swoje zadania w codziennym użytkowaniu.