Jak zerwać tasmę malarską ze ściany?

Taśma malarska jest niezbędnym materiałem niezwykle przydatnym podczas malowania ścian w naszym domu. Z jej pomocą możemy zabezpieczyć ramy drzwiowe, progi, listwy wykończeniowe oraz narysować na ścianie określone wzory.  

Taśma malarska to praktyczny produkt, niemniej często podczas próby odklejenia ze ściany odchodzi wraz z farbą. Oto sprawdzone sposoby jak zapobiec temu zjawisku.

Po pierwsze warto wiedzieć o tym, że każda taśma jest inna, a informację o tym jak ją naklejać oraz po jakim czasie zrywać znajdziemy na opakowaniu. Większość z nich przykleja się na zaschniętą farbę, inne z kolei można nałożyć na wilgotną powierzchnię ściany. Podobnie wygląda sytuacja w trakcie zrywania jej ze ściany. Niekiedy można ją oderwać od razu po pomalowaniu, a kiedy indziej będzie trzeba poczekać, aż farba zaschnie.

 

Po drugie jeżeli na opakowaniu nie znajduje się informacja o tym kiedy należy usunąć taśmę, wtedy najlepiej jeśli wykonamy tą czynność od razu po pomalowaniu. Jeśli użyliśmy taśmę impregnowaną, to  wówczas usuńmy ją jeśli zauważymy, że farba zaczyna tężeć, natomiast taśmę papierową możemy zostawić na ścianie do czasu aż farba lekko podeschnie. Z kolei taśmy PCV możemy ściągać ze ściany wtedy, gdy farba będzie w zupełności sucha.

 

Po trzecie jeśli malujemy ścianę, która jest pokrytą suchą farbą to wówczas warto użyć taśmy papierowej, natomiast jeśli oddzielamy intensywne kolory, to wówczas warto użyć taśmę malarską impregnowaną. A jeśli chcemy namalować na ścianie falujące kreski to wówczas warto użyć taśmy elastycznej lub do krzywizn.

 

Taśma malarska cena jest zawsze uzależniona od szerokości oraz jakości tego produktu.