Błędy jakich nie wybacza podłoga z betonu

Wiedza budowlana, staranność i doświadczenie. To trzy filary dobrze wykonanej pracy. I nieważne z jakiego zakresu. Często bywa tak, że rutyna zawodzi nawet najlepszego fachowca. Zdarzają się wtedy błędy, których można by uniknąć.

Jakich błędów nie wybaczają betonowe podłogi?

Nieprawidłowo dobrana konsystencja mieszanki betonowej

Wadliwie dobrana konsystencja sprawia problemy w rozprowadzeniu betonu na rozległych realizacjach. W trakcie zadawania betonu jest już za późno na korekty, a wielkość stropu i czas potrzebny do skończenia prac może spowodować znaczne zagęszczenie mieszanki. W tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę wspomniane parametry, a dodatkowo pogodę i odległość transportu.

 

Beton barwiony

 

Barwniki do betonu Budujmy.eu są często stosowane w podłogach przemysłowych. Niewłaściwe postępowanie podczas przygotowania barwnej mieszanki może zemścić się, psując efekt wizualny.

Źle rozprowadzany pigment i zbyt wcześnie dodana woda może wytworzyć przebarwienia w masie betonowej. Kolor będzie wtedy nierównomierny.

 

Dylatacja pomiędzy różnymi materiałami

 

Jeżeli w połaci podłogi beton styka się z innym tworzywem, połączenie jest newralgicznym miejscem całego założenia. Szczególnie przemyślane muszą być dobory materiałów na dylatację przy łączeniu betony z materiałem twardym, ale sprężystym jak np. deski.

 

Grubość warstwy wylewki

 

Zbyt cienka i niezazbrojona warstwa szlichty może pękać lub łuszczyć się. Co może być objawem złej pielęgnacji po wylaniu.