4 szybkie i tanie sposoby na nadmiar wilgoci w mieszkaniu

Wilgoć w mieszkaniu to duży problem. Sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, może nasilać objawy astmy i alergii. Jak się jej pozbyć? Oto tanie sposoby na nadmierną wilgoć w mieszkaniu do wprowadzenia od zaraz.

1. Regularne wietrzenie

Pierwszy sposób na nadmierną wilgoć, który należy wprowadzić natychmiast, to regularne wietrzenie. Otwieranie okien pomoże osuszyć powietrze i zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci. Okna należy otwierać zwłaszcza przy gotowaniu oraz po kąpieli, w czasie których powstaje najwięcej wilgotnych oparów.

2. Pochłaniacz wilgoci

Jeśli powietrze w domu jest zbyt wilgotne, warto zainwestować w dobrej jakości pochłaniacz, taki jak Metylan stop wilgoci to produkt który reguluje stopień wilgotności w pomieszczeniu, chłonąc jej nadmiar, a dodatkowo neutralizując nieprzyjemne zapachy.

3. Krótsze kąpiele

Co jeszcze pomoże zmniejszyć poziom wilgotności w domu? Pomocne może być ograniczenie czasu kąpieli i używanie chłodniejszej wody. Gorąca woda produkuje najwięcej pary i sprzyja kumulowaniu się wilgoci w domu.

4. Nowe nawyki w czasie gotowania

Mnóstwo wilgoci powstaje w domu w czasie gotowania. Jak to ograniczyć? W czasie pichcenia warto otworzyć okno, a garnki zawsze przykrywać na czas uwalniania się pary. W kuchni obowiązkowo należy umieścić chłonący wilgoć i zbierający zapachy Metylan stop wilgoci, dzięki któremu pomieszczenie będzie suche i bez przykrych zapachów.