4 najbardziej popularne rodzaje klejów do płytek

Wybór kleju do płytek nie jest wcale prosty. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów i typów klejów. Oto cztery najbardziej popularne rodzaje.

Klej uniwersalny

Często najbezpieczniej jest użyć kleju uniwersalnego, takiego jak klej Sopro Budujmy.eu. Są przeznaczone do klejenia płytek ściennych i podłogowych. Nadają się do przytwierdzania glazury, gresu, terakoty i klinkieru. Niektóre podtypy można stosować też do klejenia naturalnego kamienia. Można je stosować we wnętrzach oraz na dworze.

Kleje do glazury, terakoty i mozaiki

Produkuje się je na bazie cementu szarego. Nadają się do przyklejania płytek ceramicznych o standardowych rozmiarach. Nadają się na podłoża nieodkształcalne. Warto wiedzieć, że to najtańszy rodzaj zaprawy.

Kleje do gresu i klinkieru

Używane są do klejenia płytek o niewielkiej nasiąkliwości wodnej. Oznacza to, że są odporne na działanie opadów atmosferycznych,oraz, że nadają się do klejenia w miejscach o podwyższonej wilgoci. Nadają się do stosowania na zewnątrz oraz we wnętrzach. Są bardzo silne, czyli mają dużą siłę wiązania.

Kleje do naturalnego kamienia

Kleje sopro tego typu produkuje się na bazie cementu białego. Nie powodują przebarwień na naturalnych kamieniach, więc nie uszkadzają ich. Kleje te są bardzo silne i równocześnie bardzo elastyczne. Teoretycznie, można wykorzystywać je do przyklejania wszystkich rodzajów płytek, ale należy liczyć się z tym, że jest to nieopłacalne.